www.ped.muni.cz

Menu

Doporučujeme

Sponzoři

TOPlist

Archeologická praktika


Archeologická praktika (tj. předměty Praktická cvičení z archeologie 1 a 2) se pro studenty Pedagogické fakulty MU na Hradišti konají zpravidla několikrát za semestr (jarní i podzimní), a to vždy o víkendech (většinou ve vlastním semestru, o zkouškovém období zřídka). Pro účast je nutné kontaktovat a zapsat se u Mgr. Lukáše Kratochvíla, a to buď osobně v jeho kanceláři (suterén budovy Poříčí 7 - po schodech úplně dolů a doleva, poslední dveře v pravo) nebo emailem lukin.kratochvil@seznam.cz. U Mgr. Kratochvíla se také dozvíte přesné termíny praktik.

Příjezd všech studentů na víkendové praxe je vždy ve čtvrtek večer nebo v pátek brzy ráno, tak, aby se všichni mohli od 8:00 začít podílet na vykonávání stanovených úkolů. Odjezd z Hradiště bývá potom v neděli po obědě. Výjimky lze akceptovat jen v odůvodněných případech - například kvůli páteční výuce.

Co si vzít sebou na víkendovou praxi:
Přezůvky, pracovní oděv a obuv, pracovní rukavice, spacák, hudební nástroj. Velmi vítané jsou také vzorky domácích pokrmů (sladkých i slaných) buďto z produkce vlastní, nebo také od maminek, babiček, tetiček atd.

Náplň praxe:
Během víkendových praktik se studenti podílejí na výzkumných úkolech - účastní se terénních záchranných výzkumů ve Znojmě-Hradišti a pomáhají s ošetřováním a inventarizací nálezů v laboratoři, v depozitáři a v areálu základny. Zároveň se také spolupodílejí na běžném chodu archeologické základny - pomáhají s údržbou a úklidem. Vše se děje pod vedením a dohledem vedoucího výzkumu doc. Bohuslava Klímy, jeho zástupce Mgr. Kratochvíla a zkušených studentů (resp. absolventů) pedagogické fakulty MU.

UPOZORNĚNÍ: Je potřeba počítat s tím, že pracovní náplň víkendové praxe většinou zahrnuje také činnosti s jistým stupněm fyzické námahy (škrabání motyčkou, házení lopatou ...) a dále činnosti takové, při kterých hrozí i taková nebezpečí jako např. umazání, vznik mozolů, odřenin, otlačenin, zlomení nehtu, bodnutí hmyzem, setkání se s pavoukem, broukem, žížalou atd.

Nahoru

© 2009, Archeologický výzkum Znojmo-Hraditě | Kontakt | O autorovi | Mapa stránek